O mně a značce TFS BAZI

Jmenuji se Lenka a moje cesta k Feng Shui a Bazi astrologii vedla přes dlouhé studium od mnoha mistrů a škol hnané touhou pomáhat lidem. Tato cesta však nebyla přímá a objevila se přede mnou až postupně a díky tomu se mi dostalo široké praxe a rozhledu, o který se s vámi chci podělit.


Kurzy, kterými jsem prošla a Mistři, kteří mne provázeli, inspirovali a mnoho naučili:

  • 2003 studium Reiki a dosažení úrovně I. a II. stupně pod vedením Pavla Kozumplíka
  • 2013 až 2014 Škola Numerologie s Ing. Caroline Sklenářovou
  • 2014 až 2015 studium Feng Shui v České škole Feng Shui pod vedením Ing.arch. Otakara Chocholy a Ing. Davida Eyera
  • 2015 4 pilíře osudu pod vedením Rogera Greena
  • 2016 mezinárodní certifikace Feng Shui  v rámci New York School of Feng Shui pod vedením Rogera Greena
  • od roku 2018 intenzivní studium Feng Shui a BaZi u Ing. Norberta Synčáka 
  • 2019 až 2020 semináře osobního rozvoje a kvantování s Ing. Caroline Sklenářovou

A jak to tedy bylo?

Ráda bych napsala, že jsem k Feng Shui a astrologii směřovala již od raného dětství. Ale není tomu tak. Od narození jsem byla velmi zakřiknutá, žila jsem si ve svém virtuálním světě. Měla jsem velké sny a plány, chodila s hlavou v oblacích, ráda se precizně učila nové věci.  Zároveň jsem vůbec nevěřila na věci mezi nebem a zemí, byla jsem velmi realistický člověk.  

Vše se změnilo až na vysoké škole, když jsem začala studovat bojová umění Katori Shinto Ryu a Aikibudo. Najednou se mi otevřela úplně nová cesta. Začala jsem objevovat tajemství východní filozofie. Viděla jsem rozdíl, když někdo zvládá techniku mechanicky správně oproti tomu, když je v technice skryto i " něco víc". Bojová umění mě naplno pohltila, na tatami jsem trávila pomalu více času než doma. Fascinovala mne jak stránka pohybu, tak nutná vnitřní práce s energií. Zároveň  jsem však cítila, že toto není má finální cesta. Zvyšovala se má únava a nebyl prostor pracovat hlouběji v dalších oblastech. 

Jak už to tak bývá, ve správný čas dostaneme ten správný impulz a čím déle otálíte, tím razantnější upozornění dostanete. U mne to byl vážný úraz kolene, který se stal (i přes mou snahu dále trénovat) finálním ukončením mých větších sportovních aktivit. Mou prvotní reakci obrovské ztráty, se kterou jsem se musela poprat, vystřídalo prozření a přijetí. 

Najednou jsem měla čas se zklidnit, uspořádat život a získat prostor pro hlubší studium východních umění, který mne provázel mnoho dalších let a vedl až k naplnění mého dětského snu.