Víte, co je ve Feng Shui klíčem k úspěchu?

08.03.2024

Základem dobře provedené analýzy je použití kvalitního kompasu. Feng Shui tedy nelze dělat online na dálku, ale VŽDY je potřeba místo osobně navštívit. Již mnohokrát jsem na místě zjistila, že mi kompas ukázal jiný výsledek, než ten, který jsem měla dopředu připravený podle google maps.

Jaký je správný postup?

V ideálním případě je třeba klientovi pomoci už při výběru pozemku. Dobrý Feng Shui konzultant by měl klientovi pomoci s výběrem vhodné lokality. Ve Feng Shui existují techniky, kterými lze ověřit potenciál dané lokality s ohledem na zdraví, vztahy, finance…

Následně je na řadě umístění stavby na pozemku. Správným umístěním domu a správným nastavením orientace vstupních dveří, umístěním vodních prvků, komunikací, členěním terénu atd. je zaručeno 70% úspěchu. Zbylých 30% jsou úpravy interiéru.

Teprve v momentě, kdy máme dům správně nastavený, můžeme přistoupit k vlastním výpočtům uvnitř domu. V této fázi je velmi důležité zahrnout do výpočtu i jednotlivé osoby. Pro interiér je podstatné členění prostoru, jednotlivých místností, účel místností a také umístění a orientace člověka v prostoru. Na co se zaměřuji jako první, je oheň v kuchyni (v dnešní době většinou zastoupený varnou deskou), dále ložnice a dětské pokoje. Zde je nejzásadnější umístění a orientace postele, tedy místa, kde člověk tráví velkou část svého času. Nemá smysl ladit třeba koupelnu nebo wc. Proto mě vždy fascinují nabídky typu "Chcete mít koupelnu podle Feng Shui?"…

Při celé diagnostice prostoru je vždy třeba brát v potaz měřítko času. Ve Feng Shui existuje více způsobů členění času, podle toho, které techniky zrovna používáme (nic nemůže být jednoduché, že?). V průběhu času se energie proměňují, nic na světě není stálé a nelze tedy počítat s tím, že jednou vyladěný prostor nám bude fungovat dalších 100 let. Ale výjimky se samozřejmě najdou :-)